Sandwich Prep Table Refrigerator CM-SL900C2-GL 2 Door Sandwich Prep Table
commercial countertop glass freezer CM-SL1365C3-GL
commercial Prep Refrigeration
Refrigerated Storage Space
Visible curved glass cover
Top with Pan Liner
Thickened cutting board
Cooling fans
Air-cooled frost-free evenly refrigerated
Stainless Steel Construction
Thanks to its thickened stainless steel construction and brushed finish, this sandwich prep table refrigerator can withstand intense, busy kitchen work. In addition, the interior is 304 stainless steel, giving this unit superior corrosion resistance and cleanability for easier maintenance. The food-grade, smooth and flat countertop provides easy food preparation. For maximum structural rigidity and temperature retention to keep produce fresh, the entire cabinet is made of 60mm high-density foam.
refrigerator with countertop
/Each
Add to Quote
Product Overview
SPECS
model-no
CM-SL900C2-GL
type
Refrigerator
access-type
2 doors
norminal-width
900mm
net-weight
80KG
capacity
220+1/1 +3*1/3+3*1/6 25
votage
220V
power
250W