Best Frozen Meat Slicer CM-SL300ES-12N Luxury 12-Inch Meat Cutting Machine
This best frozen meat slicer offers 420W of power, perfect for the task of cutting small meats, so you can handle a variety of meats in time to complete advance preparation for burgers, sandwiches, and more.
Model No
CM-SL300ES-12N
Voltage
220V/230V/240V/110V/100V
Frequeny
50Hz/60Hz
Power
420W
Blade dia
300mm
Cutting thickness
0~15mm
Product size
600*430*460mm