Hood Dishwasher CM-PDX-1001A-1 Dishwashing Machine with Touch Screen
The dishwashing machine with touch screen is also equipped with a heat recovery tank, which will save 30~40% of energy for low power machines (5~9kW) through the new design of reusing warm water from a large tank. With the same cleaning effect, it can save more than 50% of electricity compared with ordinary hood type dishwasher.
hood dishwasher with touch screen
ステンレススチール製業務用食器洗い機 熱回収
Heat recovery design
Dishwasher spraying arm
S-shaped spray bar
業務用フードタイプ食洗機
操作が簡単
One-piece press molded sink
Seamless sink
Stainless steel heating tubes
ステンレス製加熱管
/各
見積りに追加
製品概要
スペック
モデルNo
CM-PDX-1001A-4
Equipment size(Wx Dx H)
665*730*1390mm
総電力
5KW
熱回収
YES
ディスペンサー
ビルトイン
閲覧ウィンドウ
はい
ウォーターポンプパワー
0.75KW
電圧
220V/50Hz
洗浄能力
50 racks/hour
Main wash water tank
42L
本洗い温度
55-65℃
すすぎ温度
85-95℃
入口の高さ
400-430mm
洗濯時間
40-285s
材料
ステンレス鋼
Rack size(Wx Dx H)
500×500×100mm